Právě probíhá: Registrace, Prázdniny, Úprava stránek...

Únor 2016

Hráč - Dosse

21. února 2016 v 12:49 | Melanie Northswän |  Kartotéka

DOSSE

Nick hráče:
Dosse
Postavení:
Hráč
Pohlaví:
Muž
Kontakt:
hradbradavice@huu.cz
Postavy:
Ryan Simmons

Hráč - RoseN

21. února 2016 v 12:47 | Melanie Northswän |  Kartotéka

ROSEN

Nick hráče:
RoseN
Postavení:
Hráč
Pohlaví:
Žena
Kontakt:
onlyRPG@email.cz
Postavy:
Rose Branduff

Hráč - Spiderak

19. února 2016 v 7:19 | Melanie Nortshwän |  Kartotéka

SPIDERAK

Nick hráče:
Spiderak
Postavení:
Hráč

Pohlaví:
Muž
Kontakt:
daniel.kudrna@hotmail.cz
Postavy:
Ray Wilton

Hráč - Mel

17. února 2016 v 12:24 | Melanie Nortshwän |  Kartotéka

MEL

Nick hráče:
Mel
Postavení:
Main Admin
Pohlaví:
Žena
Kontakt:
(email v menu)
Postavy:
Melanie Northswän - ředitelka Isbrandu

Výměna ikonek

16. února 2016 v 16:36 | Melanie Northswän |  Informace

Chcete vyměnit ikonky? Promo×Promo?

Zde máte šanci.

Naše ikonky:Stačí napsat do komentářů! Pokud chcete ikonku vyměnit vy, napište náám až máte naši ikonku na webu, po naší kontrole vám ikonku zde taky přidáme.
Vaše ikonka bude viset na našem webu tak dlouho, jak bude viset ta naše na vašem!

Pro jiný kontakt, email máte v menu.

Předměty

16. února 2016 v 16:11 | Melanie Northswän |  Informace
Mohli jste si povšimnout, že se v O nás a Pravidla Hry/RPG píše o změně některých předmětů.

Předměty

Zde je výpis předmětů. Ke každému předmětu jsou potřeba 2 profesoři.
Kouzla (0)
Kouzelní tvorové (0)
Historie (0)
Magičtí netvorové (0)
Bílá magie (0)
Přeměny (0)
Věštění z Run (0)
Hvězdy a astronomie (0)
Alchymie (0)
Drakologie (0)
Létání (0)
Kouzelné záhady (0)
pokud máte zájem, můžete nějaký předmět i přidat, ale nezapomeňte jej popsat!


Kroužky

Kroužky samozřejmě nejsou povinné, ale vaší postavě to přidá malé plus pro aktivitu. Zde jsou některé kroužky, kterých by se mohl ujmout profesor či prefekt/primus. Nějaký kroužek můžete i do komentářů navrhnout.

Kroužek alchymie - Nezabraný
Kroužek drakologie - Nezabraný
Kroužek cestovatelů - Nezabraný
Kroužek přírodovědců - Nezabraný

Pravidla Hry/RPG

15. února 2016 v 19:32 | Melanie Northswän |  Informace


Pravidla je nutné znát a dodržovat. Na neznalost pravidel se nejprve upozorňuje, následně se může po neuposlechnutí upomínky i trestat! Ale nebojte se - každý má šanci se v RPG zlepšit.

PRAVIDLA JSOU PSÁNA MNOU A TAKÉ NÁLEŽÍ MNE A TÉTO STRÁNCE, TAKŽE POKUD SE DOZVÍM O NĚJAKÝCH KOPIÍCH TOHOTO TEXTU, BUDU VYŽADOVAT BAN NA KTRÁNKY, NA KTERÝCH SE OBJEVIL!

Obecně

Obecné informace - možná jste si již povšimli že hra probíhá na fóru. Hvězdičky tam tvoří kurzívu a dvojité hvězdičky tam tvoří tučné písmo. Proto jsou pravidla jen trošku poupravená - Činnost se píše do (Alt + ? a : ) a mluvená řeč se píše volně. Emote píšeme v 3. osobě a přítomný čas.
Příklad správného příspěvku:
<Podívá se na Thomase s překvapeným výrazem v tváři. Celého si jej prohlédne a nevěřícně zavrtí hlavou.> Kdo ti to provedl? Neříkej mi že to byl ten neřád Michael! Já mu natluču! <Naštvaně dupne nožkou a znovu přejede pohledem po Thomasových rankách a roztrhaném hábitě.>

Vzpomínky, myšlenky a další takové věci do emote nepatří. Také musí být za každou větou tečka, nebo jiné znamínku (!,?,.) Do emote nepatří více písmen. Pokud chcete něco více zvýraznit, použijte Caps Lock. Nikdy také nepoužívejte za textem více znamének jako je tečka atd. V opravdové řeči je také nepoužíváte. Nezapomínejte na velká písmena na začátku věty a taky se zde dosti hledí na pravopis. Také zde nechceme příspěvky o pěti slovech. Když už, tak se alespoň krapet rozepisujte. Aby ta hra stála za to. Při hodinách však můžete psát rychleji a menší příspěvky, aby jste stíhali co profesor říká a dění v učebně. Také se snažte nezasahovat do jiných lidí. Hrajete pouze za svou postavu a do emote patří jen to, co jde na postavě vidět. Pokud něco uděláte, čekejte na reakci. Nemůžete někomu jen tak ublížit, bez jeho reakce.
Příklad špatného příspěvku:
<
Podívala se na něj>To je hrozný!!!!!<Nechápala jak to někdo mohl udělat> Kterej debil to byl???? <Když ji odpoví, znechuceně se postaví, běží za tím kdo mu to udělal a rozmlátí mu obličej, pak se vrátí k němu>Musíme jít na ošetřovnu<Zamračyla se>

Tento špatný příspěvek snad obsahoval všechno co zde nechceme.
To by bylo k pravidlům jako RPG příspěvek. Nyní se přesuneme na určité důležité pojmy.

Powerplaying

Jedná se o ustálený termín, kterým se vlastně označuje hraní za jinou postavu, kdy hráč nedá svému spoluhráči šanci jakkoliv reagovat na vzniklou situaci a prakticky odehraje za něj sám. Pro lepší srozumitelnost dám příklad.
Tímto hráč postavy ovlivňuje postavu druhou a skoro ji vnucuje odpověď. Hráč tímto vnucuje svému protihráči reakci. Žádný hráč nemůže určit co se stalo postavě druhého hráče.

John: <Naštvaně pohlédne na Nathaniela a uděří jej pěstí přímo do nosu.>
John: <Naštvaně pohlédne na Nathaniela a uděří jej pěstí přímo do nosu. Tím mu nos zlomí. Nathaniel padá k zemi a drží si svůj zakrvácený nos.>

Na powerplaying vás nejprve tým upozorní, pak ovšem nastává ta situace, po neuposlechnutí či opakované chybě, kdy si zasloužíte trest. Jako třeba ban na nějakou dobu, nebo dokonce i smazaní postavy.

Křišťálová stěna

Tento pojem označuje rozdíl mezi hráčem a postavou, mezi reálným a herním světem. Hráčova nálada nesmí mít vliv na náladu postavy. Toto jsou totiž dvě odlišné bytosti. Postava nezná hráče, je jím hrána, ale nemá s ním nic společného. I kdybyste měli dnes den, a chuť všechny zabít, vaše (např.) přátelská postava jen tak z ničeho nic povahu nezmění.

Metagaming

Označuje to, když hráč využívá mimoherní informace. Něco co on třeba ví, ale jeho postava ne. Můžete vědět jak se postava druhého hráče jmenuje, ale dokud se vám tato postava nepředstavila, vaše postava to neví. Stejně tak, když se na druhém chatu dozvíte, že vaši postavu chce někdo například polít inkoustem, vaše postava o tom nemůže nic vědět. (U toho inkoustu to ale trochu přesahuje do powerplayingu, jelikož vás někdo nemůže bez vaší reakce polít celého inkoustem.)

Multigaming

Multigaming je u nás zakázán ve formě více hráčských účtů, vždy poznáme z jaké IP adresy píšete. Postavy ale můžete mít i dvě, pokud je budete stíhat.
Pro ty co nechápou: Multigaming je zakládání více postav/hráčských účtu bez dovolení.

Herní okolí

Nacházíte se v opravených Bradavicích po strašlivých sporech, v kouzelnické škole Isbrand, vedoucí kouzelničkou Melanie Northswän. Je rok 2020, mudlové se dosti pohnuli, ale to se dá říci skoro jen o technice. Jinak jsou stále stejně nudní. Vaše postava (nyní jde o studenty) mohla skončit v Bradavicích v např. 4. ročníku a kvůli zrušení jste nevystudovali. Proto je možnost se v prvním roku školy přihlásit do jakéhokoliv ročníku. Pak už to začne znovu od 11ti let. Škola se stále nachází v Anglii, ale její interiér i název pozměnila Švédka ve svůj Švédský obraz. Ne obraz, jako malbu, ale jak by vypadala taková škola zrovna v její rodné zemi. O prázdninách se nacházíte v Anglii, kde máte tolik možností kam jít a co dělat.
Školní rok bude nejspíše trvat 3 nebo 4 měsíce a prázdniny měsíc, či pár týdnů, o tom se však ještě rozhodně na NonRPG radě.


Pokud jste dočetli až zde, tak jste opravdu šikovní a pokud jste přečetli i O nás můžete se klidně registrovat.
Různé aktualizace se budou dopisovat sem a budete o tom upozorněni na fórum, či rovnou na blogu.

Všechny otázky, připomínky a dodatky směřujte na náš kontakt - email v menu.

Registrace

15. února 2016 v 19:28 | Melanie Northswän

Registrace hráče

Rozhodl/a ses zaregistrovat? To je skvělé! Doufám že máš přečteny všechny pravidla a hlavně také O nás!

Bez příslušných informací totiž registraci nevyplníš.

Ale jak registrace probíhá? Na email: is.brand-rpg@post.cz pošleš následující informace a pak jen čekáš na email zpátky s prosbou o vyplnění karty postavy podle šablony, kterou najdeš na fóru v Kartách. Pak počkáš kdy bude tvá karta schválena alespoň jedním z adminů. Při připomínkách stačí profil postavy - kartu - upravit a pak se dočkáš schválení.

O nás

15. února 2016 v 18:59 | Melanie Northswän

O nás

Možná jste si již povšimli našeho motta - Slovy 'The End' nikdy nic nekončí...
A co mám tímto mottem na mysli? Že i když jste četli poslední knihu vašeho oblíbeného příběhu, tam někde ve vaší fantazii, či vesmíru toho příběhu (knihy) takto příběh nekončí. I když vše dobře dopadne, musí postavy žít dál a any ony, ani jejich svět nezanikne poslední tečkou.
O čem to zde mluvím? O jednom velmi známém příběhu. Jsou v něm kouzla, kouzelnická škola a.. a ano, hádáte správně. Mluvím zde o příbězích o Harrym Potterovi a jeho škole čar a kouzel v Bradavicích.
Ani jejich příběhy neskončily tečkou.
Ale ne. O to v této hře nepůjde. Nebude zde Harry, ba ani Bradavice.